Najbliższe Miasteczka

Piwniczna Zdrój

Miasteczko uzdrowiskowe, w którym zlokalizowany jest nasz hotel - wszędzie będziesz miał blisko. W wolnej chwili możesz odwiedzić Pijalnię Wody Mineralnej, Muzeum Regionalne Towarzystwa Miłośników Piwnicznej, Park Węgielnik- Skałki lub baseny na Radwanowie, które zimą pełnią rolę lodowiska. Pasjonaci górskich spacerów znajdą tutaj doskonałą bazę wypadową na liczne szlaki. Decydując się na piesze wędrówki polecamy odwiedzić wieżę widokową na Eliaszówce.

Wierchomla

W sezonie zimowym warto tutaj przyjechać na narty. Na stoku "Wierchomla - Dwie Doliny", który łączy Wierchomlę ze Szczawnikiem można szusować cały dzień. Całoroczne korzystając z wyciągu można wybrać się na wycieczkę pieszą do "Bacówki nad Wierchomlą" lub zaplanować dłuższą trasę z tego punktu w stronę "Hali Łabowskiej" a nawet "Cyrli" nad Rytrem. W Wierchomli znajduje się również dawna cerkiew grekokatolicka, która znajduje się na liście Szlaku Architektury Drewnianej.

Stary Sącz

Malownicze miasteczko położone ok. 25 minut jazdy samochodem z Piwnicznej. Znajdziesz tutaj liczne zabytki historyczne, m.in.: rynek, Klasztor Klarysek, Bramę Szelkerską, kaplicę Św. Rocha, ołtarz papieski ponad to muzeum w "Domu na Dołkach". Miłośnikom przyrody polecamy "Bobrowisko" gdzie można obserwować faunę i florę spacerując przygotowanymi drewnianymi pomostami. Obok Bobrowiska znajdują się starosądeckie stawy. Będąc w drodze do/z Starego Sącza można odwiedzić platformę widokową na Woli Kroguleckiej.

Nowy Sącz

Jedno z większych miast okolicy. Lista atrakcji turystycznych, które warto tu odwiedzić jest dłuższa i zależy od preferencji zwiedzających. Po szczegółowe informacje warto zajrzeć na oficjalna stronę miasta podlinkowaną powyżej, my natomiast polecamy zajrzeć na Sądecki rynek, zwiedzić ruiny zamku, skansen Sadecki lub Miasteczko Galicyjskie. W obszarze rynku znajdują się zabytki kultury żydowskiej. Odbiegając od zwiedzania, w Nowym Sączu znajdziesz m.in. kino, centra handlowe, puby i dyskoteki.

Krynica Zdrój

Duże uzdrowisko regionu, bardzo ładne i turystyczne miasteczko. W Krynicy polecamy zobaczyć: Górę Parkową - pieszo lub kolejką, tętniący życiem deptak w drodze do Pijalni Wód Mineralnych, Muzeum Nikifora oraz Jaworzynę Krynicką zarówno zimą jak i latem. Z Jaworzyny Krynickiej można wyruszyć na szlak turystyczny pasmem Jaworzyny. Do Krynicy można się od nas dostać bezpośrednim pociągiem a stacja PKP zlokalizowana jest obok hotelu. W sezonie letnim na trasie kursują pociągi "Retro". Po drodze - w Muszynie, można odwiedzić ruiny zamku, ogrody sensoryczne lub baseny na Zapopradziu.

Słowacja

Stara Lubovna

Jesteśmy w strefie przygranicznej, dlatego warto wspomnieć o Starej Lubovni, tutaj znajdziesz okazały zamek z XIV wieku a obok skansen. Turystyczną ciekawostką będzie Nestville Park gdzie można zapoznać się z historią rzemiosła, zwiedzić rafinerię spirytusu oraz zakosztować produkowanej tutaj whisky.

Lokalne Atrakcje

Baseny Radwanów

Zamek w Rytrze

Jazda konna

Ścianka wspinaczkowa

Wieża widokowa Eliaszówka